„Cała Polska Czyta Dzieciom”

10 czerwca 2005 roku, w Gminnym Ośrodku Kultury w Wierzbicy zorganizowane zostało spotkanie integracyjne szkół z gminy Wierzbica w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”.
Celem akcji było m.in. rozbudzenie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci, uświadomienie dzieciom wartości książek i korzyści płynących z ich czytania, uwrażliwienie uczniów na piękno słowa czytanego. Organizatorami tejże akcji na terenie naszej gminy była PSP w Rudzie Wlk. oraz Gminny Ośrodek Kultury w Wierzbicy.
Na spotkanie przybyli uczniowie ze szkół podstawowych oraz zaproszeni goście którzy czytali bajki , a wśród nich – Wójt Gminy Wierzbica – Sylwester Kopycki, Przewodnicząca Rady Gminy – Danuta Kawecka, ks. Arkadiusz Bieniek – Sekretarz Papieskich Dzieł Misyjnych , dr Małgorzata Maciejczak-Głąb – kierownik ZOZ w Wierzbicy, redaktor Radia Plus – p. Elżbieta Warchoł oraz dyrektorzy szkół: p.Halina Kwiecień z PSP w Rudzie Wielkiej i p. Renata Piskorz z PSP w Wierzbicy.
Dzieci miały okazję usłyszeć popularne bajki czytane przez gości, którzy zechcieli wrócić pamięcią do lat dzieciństwa. Najmłodsi przenieśli się w świat tajemniczych wróżek, złowrogich czarownic i pięknych księżniczek. Nie zabrakło również konkursów z atrakcyjnymi nagrodami.