Dożynki 2014

Mszą świętą w miejscowym kościele, celebrowaną przez ks. Dariusza Frydrycha rozpoczęły się tegoroczne obchody święta plonów w gminie Wierzbica. W niedzielę 7 sierpnia, po mszy dożynkowy korowód przeszedł ulicami Wierzbicy. Prowadzili go starostowie dożynek, szły poczty sztandarowe, delegacje każdego z sołectw z dożynkowymi wieńcami, samorządowcy i liczna grupa mieszkańców.
Wszyscy spotkali się na rozległym placu obok stadionu, gdzie czekała już okazała estrada, gotowi do występów artyści oraz liczne stoiska z regionalnymi potrawami, przygotowanymi przez panie z kół gospodyń wiejskich. Wierzbicę tego dnia odwiedziło wielu gości. W święcie plonów uczestniczyli m.in. wicewojewoda mazowiecki Dariusz Piątek, kierownik delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu Rafał Rajkowski,  leśnicy, strażacy, radni gminy Wierzbica, księża, liczna grupa przedsiębiorców. Wszystkich przybyłych przywitał gospodarz dożynek – wójt gminy Wierzbica Dariusz Myśliwiec. W imieniu wojewody mazowieckiego podziękowania rolnikom złożył wicewojewoda Dariusz Piątek. Tradycyjnie chlebem upieczonym z mąki z tegorocznych zbiorów dzielił się z mieszkańcami wójt Dariusz Myśliwiec. Towarzyszyli mu starostowie dożynek Bożena Lis z Pomorzan i Leszek Piskorz z Łączan oraz przewodnicząca Rady Gminy Aldona Dzik.
Organizatorzy dożynek: Urząd Gminy w Wierzbicy i Gminny Ośrodek Kultury zapewnili uczestnikom wiele atrakcji dla dorosłych i dla dzieci. Najmłodsi mieszkańcy chętnie korzystali z dmuchanych zjeżdżalni i jazdy elektrycznymi samochodzikami. Jak przystało na dożynki, było kolorowo, radośnie i słonecznie.
Na estradzie, z ludowym repertuarem zaprezentowały się zespoły śpiewacze kół gospodyń wiejskich z Łączan, Polan, Pomorzan, Zalesic i Rudy Wielkiej, z piosenką i tańcem zespoły z Gminnego Ośrodka Kultury i Domu Pomocy Społecznej w Wierzbicy. Publiczność gorąco oklaskiwała m.in. Formację Mini Flash – zdobywcę wielu prestiżowych nagród, wykonawców przebojów Modern Talking, grupę GOK i przyjaciele z utworami na góralską nutę. Wystąpili ponadto: Mateusz Mijal i Tomasz Niecik z zespołem. Koncerty zaproszonych gwiazd polskiej estrady obejrzały tłumy widzów, przybyłych specjalnie do Wierzbicy z wielu miast. Wierzbickie dożynki zakończyła zabawa taneczna pod gwiazdami.