Dożynki Gminne Wierzbica 2005

W niedzielę, 11 września 2005 roku, odbyły się w Wierzbicy po raz trzeci Dożynki Gminne. Święto Plonów rozpoczęła msza św. z udziałem Kanclerza Kurii Diecezji Radomskiej ks. Sławomira Fundowicza w kościele parafialnym w Wierzbicy. Po mszy św. uczestnicy przemaszerowali z wieńcami dożynkowymi na stadion LKS „Orzeł”, gdzie nastąpił obrzęd przekazania chleba: Barbara Kopycka (Błędów) – starościna i Paweł Błeszyński (Łączany) – starosta dożynek wręczyli chleb gospodarzom gminy. „Gospodarzu, na twe ręce dziś składamy żniwne wieńce. Bochen chleba przyjm dostojnie między wszystkich, podziel hojnie”.
Po części oficjalnej rozpoczęły się występy artystyczne. Na scenie zaprezentowały się panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Rzeczkowa, Wierzbicy, Łączan, Zalesic, Pomorzan, Rudy Wielkiej i Polan. „Koło Regionalne” działające przy PSP w Wierzbicy przygotowało obrzęd wesela wiejskiego, natomiast uczniowie klas humanistycznych z tejże szkoły pod kierunkiem nauczycieli języka polskiego: p. M. Kucharczyk i p. R. Krajewskiej opracowali inscenizację dożynkową. Potem scenę przejęły dzieci i młodzież z zespołów tanecznych działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Wierzbicy, pod kierunkiem pana Marka Mendyka. Jako pierwsza wystąpiła dziecięca grupa „Rock Shasse”, w wykonaniu której zobaczyliśmy cza-czę, polkę, blues’a do muzyki disco i rock’n’roll’a. Po raz pierwszy zaprezentował się zespół z Polan. Dzieci zatańczyły brooklina oraz disco w parach. Potem przyszła kolej na dwie mini-formacje: „Seven Girls” i „Flesz”, które w najbliższym czasie będą reprezentować Wierzbicę na krajowych i międzynarodowych turniejach.
Swoje umiejętności zaprezentowały także zespoły wokalne „GOK Beand” prowadzone przez dyrektora – p. Sławomira Kucharczyka. Publiczność wspólnie z nimi zaśpiewała największe przeboje z repertuaru Golec uOrkiestry, Ich Troje, Urszuli, Maryli Rodowicz i grupy Virgin. Swoje wokalne uzdolnienia wyśpiewał także wszystkim zespół „Domino” z DPS w Wierzbicy. Imprezę zakończyła zabawa taneczna, która trwała do późnych godzin nocnych.