Dożynki Wierzbica 2006

Już po raz czwarty w Wierzbicy było obchodzone święto plonów. „Oby wam tego chleba nie zabrakło” – powiedział do wiernych ks. bp. Edward Materski podczas dożynkowej Mszy Świętej którą odprawił w kościele parafialnym w Wierzbicy. Po jej zakończeniu w barwnym korowodzie mieszkańcy udali się na stadion K.S „Orzeł” gdzie nastąpił obrzęd przekazania chleba. W tym roku w rolę Starościny wcieliła się p. Agnieszka Kwiecień z Rzeczkowa zaś Starosty p. Dariusz Lisek z Suliszki.
 
„Gospodarzu ,na twe ręce dziś składamy żniwne wieńce.
Bochen chleba przyjm dostojnie ;między wszystkich podziel hojnie.
Bochen chleba z pól zebrany z naszej ziemi ukochanej,
z pracy rąk i serc wyrosły ,najwspanialszy chleb, chleb polski!”
Tymi słowami „Starostowie” przekazali chleb gospodarzom dożynek : Wójtowi – Sylwestrowi Kopyckiemu oraz Przewodniczącej R.G – Danucie Kaweckiej.
Po części oficjalnej nastąpił tradycyjny ceremoniał prezentacji i obtańcowywanie wieńców przez zespoły folklorystyczne z: Wierzbicy, Łączan, Polan, Zalesic i Pomorzan. Następnie na scenie pojawiły się zespoły taneczne i wokalne z GOK: „Tiramisu” , Rock’ Shasse i Flesz. Wspaniałym głosem popisał się Dariusz Bernatek (niepełnosprawny z warsztatów terapii zajęciowej) z Szydłowca który zaśpiewał największe przeboje Cz. Niemena oraz Czerwonych Gitar. Zagrał i zaśpiewał także zespół „DOMINO” z DPS z Wierzbicy.
W czasie dożynek czynny był punkt krwiodawstwa ( krew oddało 15 osób), swoje umiejętności pokazali strażacy a na trybunach zespoły folklorystyczne przygotowały dla mieszkańców degustacje potraw regionalnych.

Atrakcją wieczoru był występ włoskiego piosenkarza Roberto Zucaro który zaśpiewał najpiękniejsze włoskie przeboje : Volare, Marina, Ci Sara, Baila Morena,Tornero oraz przeboje muzyki latyno-amerykańskiej :Copa de la vida, la bamba, la camisa negra itp. Roberto zachwycił i porwał publiczność zgromadzoną na stadionie do zabawy . Kilkakrotnie bisował. Wszyscy się wspaniale bawili. Imprezę zakończyła zabawa taneczna, która trwała do późnych godzin nocnych.