Dzień Dziecka 2017

Na placu przy fontannie odbył się w Wierzbicy festyn z okazji Dnia Dziecka. Głównymi atrakcjami były m.in. konkursy sportowe-rekreacyjne, jazda na quadach, malowanie twarzy, czy tzw. dmuchańce. Dzieci świetnie się bawiły, a uśmiech dziecka – jak podkreślił Wójt Gminy Zdzisław Dulias – jest najlepszą nagrodą za zabawy, jakie im się proponuje.

Bardzo dużo dzieci pojawiło się na festynie, zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka w Wierzbicy. O dobrą zabawę i atmosferę zadbały podopieczne Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wierzbicy, które przebrane za postacie z bajek – w świetny sposób umilały czas najmłodszym dzieciom. Ci trochę starsi – korzystali z uroków wozu strażackiego oraz jeździli na quadach.

– Uśmiech dziecka jest najlepszą nagrodą za zabawy, które się im proponuje. Serdecznie dziękuję za tak wspaniałą organizacje festynu Dyrektorowi Gminnej Biblioteki Publicznej, Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury. Bez Waszej pomocy, nie byłoby tu tak wspaniale i bajkowo – powiedział Wójt Gminy Wierzbica Zdzisław Dulias. Podziękowania skierował również do Dyrektora Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wierzbicy, który chętnie wsparł organizację festynu. Wójt wraz z Sekretarz Gminy – Renatą Leśniewską rozdawał dzieciom pyszne smakołyki. Oboje wzięli również udział w zabawie z dziećmi w tzw. rzepkę.

Świetnej zabawy i szczerych uśmiechów dzieci było co niemiara, dlatego wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok!