I Przegląd Dorobku Kulturalnego Mieszkańców Powiatu Radomskiego

18 czerwca 2005 roku, w Iłży odbył się I Przegląd Dorobku Kulturalnego Mieszkańców Powiatu Radomskiego pod patronatem Starosty Radomskiego Zdzisława Kieszkowskiego oraz Burmistrza Iłży – Janusza Rzońcy. Celem przeglądu była integracja społeczności powiatu oraz promocja dorobku kulturalnego i osiągnięć gmin. Inauguracja imprezy nastąpiła o godzinie 12:00. Na scenie zaprezentowali się artyści z gmin: Gózd, Pionki, Skaryszew, Iłża , Zwoleń. Nie mogło zabraknąć również Wierzbicy która swój dorobek kulturalny pokazała w najdłuższym programie artystycznym. W Iłżeckim Amfiteatrze wystąpiły zespoły taneczne z GOK „Rock Shasse” – mini formacja „Flesz” oraz zespół wokalny GOK Beand. Uczniowie z PSP w Wierzbicy przedstawili obrzęd wesela wiejskiego.
Oprócz występów artystycznych gmina Wierzbica miała także swoje własne stoisko z dorobkiem kulturalnym (rzeźba w drewnie – Marcin Różycki obrazy – Jacek Mróz oraz Aneta Czyżewska – książka o Wierzbicy).
Na zakończenie przeglądu każda gmina otrzymała puchar ufundowany przez Starostę Radomskiego , a występujące zespoły pamiątkowe nagrody.
Gościem specjalnym przeglądu był Jacek Borkowski – piosenkarz i aktor telewizyjny (serial Klan – dr Rafalski), który zaśpiewał największe przeboje Franka Sinatry, Brodwayowskich musicali oraz inne znane i lubiane piosenki. Imprezę zakończyła zabawa plenerowa z udziałem zespołu „Paradise”.