II Powiatowy Przegląd Dorobku Kulturalnego Mieszkańców

17 czerwca na terenie Centrum Rekreacyjno Rozrywkowego „Ogródek Jordanowski” w Pionkach odbył się II Powiatowy Przegląd Dorobku Kulturalnego Mieszkańców Powiatu Radomskiego.
Pierwszy artystyczny przegląd Powiatu Radomskiego odbył się w ubiegłym roku w Iłży. Tym razem artyści i twórcy ludowi z terenu powiatu zawitali do Pionek. Przyjechali ci, którzy chcieli pokazać swoją twórczość szerszemu audytorium. Podczas przeglądu prezentowały się także poszczególne gminy wchodzące w skład Powiatu Radomskiego. W przeglądzie nie mogło zabraknąć Wierzbicy która swoimi występami wzbudziła podziw oraz duży entuzjazm. Gminę reprezentowały: Koło Gospodyń Wiejskich z Pomorzan, dziecięcy zespół taneczny „Rock Shasse” , mini formacja „Flesz” oraz zespół wokalny „TIRAMISU” który występował bezpośrednio przed koncertem gwiazdy Andrzeja „Piaska” Piasecznego przy którym kilka tysięcy rozentuzjazmowanych ludzi bawiło się podczas jego wspaniałego występu.
Przegląd Dorobku Kulturalnego Mieszkańców Powiatu Radomskiego jest doskonałym miejscem na bezkonkursowe zaprezentowanie osiągnięć a przede wszystkim przedstawienie grup i ludzi, którzy w różny sposób tworzą bazę kulturalną Powiatu Radomskiego.
Powiat to taka mała ojczyzna. Przegląd pozwala kultywować często już zapomniane regionalne tradycje a dla wielu jest okazją do bliższego poznania historii i zwyczajów Ziemi Radomskiej