II Przegląd Dorobku Kulturalnego & koncert BOYS

.

30 maja 2010 na placu przed budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury Wierzbica odbył się II (nieprzemakalny) Przegląd Dorobku Kulturalnego Gminy Wierzbica „Integracja Kulturalna 2010”
Wśród występujących zespołów znalazły się  Koła Gospodyń Wiejskich z : Łączan, Rudy Wielkiej,  Zalesic,  Pomorzan i Polan.  szkoły  podstawowe  z  Wierzbicy, Łączan , Zalesic ,  przedszkola z Wierzbicy , Polan , Domu Pomocy Społecznej oraz GOK.
Na scenie królował folklor, taniec, piosenka oraz teatr. Wszystkie prezentacje były wspaniale przygotowane począwszy od małych przedszkolaków po Koła Gospodyń Wiejskich.  Po raz pierwszy w Przeglądzie wzięły udział dzieci z Domu Pomocy Społecznej które pokazały wspaniały program artystyczny. GOK reprezentowały zespoły taneczne: Flesz, Mini Flesz, 2 formacje taneczne (początkujące), dziecięcy zespół muzyczny The Best Track,  wokalistki Aleksandra Rogala, Zuzanna Kwapisz , oraz z mini recitalem wystąpiła Julia Ziętek. Jako support  przed koncertem zespołu Boys wystąpił Janusz Żak z karaoke Show.
O godzinie 20.30 dla kilkutysięcznej publiczności na scenie zagrał ,zatańczył i zaśpiewał   zespół Boys.