KONCERT ORGANOWY ROBERTA GRUDNIA

Austria, Czechy, Finlandia, Słowacja, Łotwa, Niemcy, Francja, Włochy, Hiszpania, Japonia, Szwajcaria, Rosja, Ukraina, Ameryka Północna, 48 miast Polski oraz… WIERZBICA! Czy jest możliwe takie zestawienie miejsc? Dziś możemy śmiało powiedzieć, że TAK. Wszystko za sprawą wybitnego  organisty-muzyka Roberta Grudnia. W niedzielę, 22 lutego 2009 r.,  znamienity Gość koncertował w Kościele parafialnym w Wierzbicy.. Zebrani mogli usłyszeć wspaniałe wykonanie utworów z repertuaru m.in. F. P. Shuberta, J. S. Bacha, W. Kilara, E. Morricone, czy też samego Roberta Grudnia.
To pierwszy koncert muzyki  organowej w Parafii Wierzbica. W rozmowach poprzedzających to wydarzenie dało się wyczuć nutkę napięcia: jak taki koncert wygląda, co usłyszymy, jaki będzie efekt i odbiór przez zebranych… „Otrzymaliśmy prawdziwą ucztę dla ucha i dla duszy”, „wspaniały wieczór…” – to tylko niektóre z głosów.
Koncert Roberta Grudnia wpisuje się już szereg wieczorów muzyczno-poetyckich, jako owocu współpracy  Gminnego Ośrodka Kultury w Wierzbicy oraz Parafii. . Do tej pory odbyły się już „Wieczór Poezji Ks. Twardowskiego” oraz „Psałterz Romana Brandsaettera” – obydwa z udziałem Trio Kameralnego Filharmonii Świętokrzyskiej. Tym razem wsłuchaliśmy się w przepiękną muzykę organową.