Moja mała ojczyzna…….

Dnia 02.03.2010r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wierzbicy odbyła się uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom Gminnego Konkursu Plastycznego „ Moja mała ojczyzna – cudze chwalicie swego nie znacie” zorganizowanego przez nauczycieli Publicznego Gimnazjum i Publicznej Szkoły Podstawowej w Rudzie Wielkiej: p. Małgorzatę Fijałkowską i p. Annę Kopycką.
Ceremonię wręczenia nagród poprzedził występ słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów  PSP i PG w Rudzie Wielkiej .
Uczniowie wprowadzili wszystkich zebranych w miły nastrój prezentując na tle podkładów muzycznych wiersze oddające piękno naszej ziemi ojczystej. Przerywnik muzyczny  stanowiły piosenki: „Moja Mała Ojczyzna” i „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna” wykonane przez uczniów przy akompaniamencie nauczyciela muzyki p. Małgorzaty Danielewicz.
Następnie sekretarz Urzędu Gminy Wierzbica – p. Monika Banaczek, Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Rudzie Wielkiej – p. Iwona Kwaśniewska oraz z-ca Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej w Rudzie Wielkiej – p. Elżbieta Nowak wręczyły wyróżnienia, dyplomy i nagrody książkowe zwycięzcom konkursu.
Uroczystość zakończyła się wspólnym podziwianiem prac plastycznych zaprezentowanych na wystawie pokonkursowej.

Zwycięzcy konkursu w kategorii gimnazjum:

I miejsce – Milena Kwiecień – PG Ruda Wielka
I miejsce –  Urszula Styczyńska – PG Wierzbica

II miejsce – Oskar Klimowicz – PG Ruda Wielka
II miejsce – Natalia Zawisza    – PG Wierzbica

III miejsce – Marlena Sierpniak – PG Ruda Wielka
III miejsce – Dominika Włoskowicz – PG Ruda Wielka

Wyróżnienia

1.  Maria Kośla – PG Wierzbica
2.  Joanna Puszka – PG Wierzbica
3. Malwina Krakowiak – PG Ruda Wielka

w  kategorii klas IV – VI szkoła podstawowa

I miejsce – Emilia Stolarska    – PSP Ruda Wielka
I miejsce – Natalia Ostrowska  – PSP Dąbrówka Warszawska

II miejsce – Anna Bredłowska – PSP Ruda Wielka
II miejsce – Michał Iwanicki   –  PSP Ruda Wielka

III miejsce – Adrian Duda        –  PSP Ruda Wielka
III miejsce – Natalia Ziętek      –  PSP Wierzbica

Wyróżnienia:

1. Aleksandra Stępień – PSP Ruda Wielka
2.Kinga Gryz            – PSP Łączany
3.Jakub Stępień        – PSP Polany
4.Paulina Konwa     – PSP Wierzbica
5.Anna Wątła           – PSP Ruda Wielka