Ogólnopolskie XII Zamkowe Spotkania Teatralne o „Laur Złotego Gargulca”

W dniach 23-25 maja 2005 roku, w Szydłowcu odbyły się XII Zamkowe Spotkania Teatralne o „Laur Złotego Gargulca”.
Na scenie Szydłowieckiego Zamku zmagały się młodzieżowe i dziecięce teatry amatorskie z całego kraju ( Piotrkowa Tryb., Bełchatowa , Ostrowca Św. , Świdnika, Piaseczna, Kielc, Poznania i Radomia).
Również zespół „Atlantyda” z Wierzbicy został zakwalifikowany do udziału. (Komisja obejrzała 40 spektakli na DVD i video z czego 20 zakwalifikowała do przeglądu). „Atlantyda” wystawiła przedstawienie pt. „Skąpiec” na motywach sztuki Moliera. Poziom spotkania był bardzo wysoki, a konkurencja doskonale przygotowana. Nagrodę główną w kategorii teatrów młodzieżowych zdobył radomski „Teatr Poszukiwań” z Ośrodka Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” za spektakl pt. „Wdowy” S. Mrożka oraz wyróżnienie dla teatru „BAT” z MCK Bełchatów” za spektakl „Nowe Wyzwolenie”. W kategorii dziecięcej bezkonkurencyjny okazał się teatr „Puk – Puk” ze Świdnika, w wykonaniu którego mogliśmy obejrzeć spektakl „Aksamitka – Córka Diabła”.
Jury, w składzie: Edward Gramot – reżyser, Marzena Strzycka – aktorka, Marek Ślufarski – Towarzystwo Kultury Teatralnej , przyznało również sześć indywidualnych nagród aktorskich. Jedna z nich powędrowała do Jacka Grabskiego z teatru „Atlantyda” z Wierzbicy, który wcielił się w postać Harpagona.
Po uroczystym wręczeniu nagród na dziedzińcu zamkowym pojawił się gość specjalny – teatr „Akt” z Warszawy ze spektaklem plenerowym zatytułowanym „Feniks”.