„Pomniki Jana Pawła II” – zaproszenie na wystawę

Gminny Ośrodek Kultury w Wierzbicy zaprasza na wystawę fotografii pt” Pomniki Jana Pawła II” – autorki Magdaleny Błażewicz. Wystawa czynna do końca grudnia w dni powszednie w godz. 8.00 – 20.00

Magdalena Błażewicz –  jest absolwentką kierunku ekonomia na Uniwersytecie Technologiczno –Humanistycznym im. Kazimierza Puławskiego w Radomiu. Największą satysfakcje daje jej fotografowanie znanych ludzi miejsc, które odwiedza. Bierze regularnie udział w konkursach fotograficznych i pomimo młodego wieku (19 lat) ma na tym polu wiele sukcesów, m. in. wyróżnienia w konkursie fotograficznym ‘’Foto Lato’’,nagrodę Specjalną Marszałka Województwa Mazowieckiego za zestaw zdjęć ‘’Zachód Słońca w Augustowie’’, wyróżnienia na II Ogólnopolskim Biennale Plastyczno-Fotograficznym Dzieci i Młodzieży. W kwietniu 2008 r. została laureatką konkursu fotograficznego pt. ‘’Przyłapani na czytaniu’’, a we wrześniu 2008 r. w konkursie pt. ‘’Śladami przydrożnych kapliczek’’. Zdjęcia Magdy publikowane były w czasopiśmie ‘’Promyk Jutrzenki’’, a także prezentowane na indywidualnych wystawach w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu i w Filii nr 16 w Radomiu pt. ‘’Pomnik trwalszy od spiżu’’. Łączy ona pasje fotografowania z turystyką i dzięki temu wykonała cykl zdjęć pomników Ojca Świętego w miejscach do których udało jej się dotrzeć.W ten sposób poprzez fotografie miejsc upamiętniających Jana Pawła II chciała zachować pamięć o Wielkim Rodaku.