Poskromienie złośnicy w wykonaniu „Atlantydy”

Już po raz czwarty w Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się premiera teatralna przygotowana przez młodzież z Koła Teatralnego „Atlantyda”. Tym razem było to „Poskromienie Złośnicy” – Williama Szekspira – jedna z najbardziej ulubionych komedii tego autora.
Ponoć żeby wystawić Szekspira, trzeba mieć pomysł. A tego z pewnością nie zabrakło paniom prowadzącym Koło Teatralne tj. p. A.Wakule i p. A. Różyckiej które dokonały jednocześnie rekonstrukcji i uwspółcześnienia renesansowej sztuki.
Przedstawienie opowiada o niedolach małżeństwa, o męskich sposobach oswajania kobiecych ambicji, a przy okazji o ludzkiej hipokryzji, umizgach, targach o miłość i pieniądze. Szekspir, jak zwykle, wymieszał w swojej gorzkiej komedii tonacje i perspektywy oglądu historii. Subiektywne światy zderzył z obiektywnym spojrzeniem na postawy i kłopoty postaci. W efekcie powstała „komedia ludzka”, pełna ironii, ale i zrozumienia dla ludzkich słabości.
Oprócz premiery jaka odbyła się w maju aktorzy zagrali 14 przedstawień dla mieszkańców i uczniów szkół z terenu gminy Wierzbica oraz gmin ościennych.

W Szekspirowskie role wcielili się:
Julia Ziółko – Bianka
Joanna Grabska – Biondello, Grumio