Święto herbaty i kawy

W tym roku podczas długiego weekendu sierpniowego tj. w dniach od 14 do 21 sierpnia w Kazimierzu Dolnym n/Wisłą odbyło się Święto Herbaty i Kawy. Była to pierwsza tego typu impreza nie tylko na terenie Polski ale także Europy.
Swym zasięgiem obejmowała główne ulice Kazimierza Dolnego, Duży i Mały Rynek, teren kamieniołomów, Wał Wiślany oraz Zamek i Wzgórze Zamkowe.
W atmosferze zabawy turyści mogli zapoznać się z fascynującymi rytuałami parzenia kawy czy herbaty, poznać ich historie i rodzaje. Stanąć oko w oko z jakże odległą i często niedocenianą kulturą Dalekiego Wschodu czy krajów Ameryki Południowej. Spotkać przedstawicieli takich krajów jak Chiny, Indie, Argentyna czy Chile oraz znane osobowości ze świata kultury i polityki.
Organizatorzy z tego kilkudniowego święta uczynili wielki festyn rodzinny. Przygotowano liczne atrakcje ,a w nich m.in. pokazy taneczne i wokalne z GOK. Wystąpił zespół wokalny „Tiramisu” z własnymi przebojami , formacja dziecięca Rock ‚ Shasse , oraz miniformacja „Flesz”. Impreza na rynku trwała do późnych godzin nocnych a nasze rodzime zespoły były oklaskiwane przez licznie zgromadzoną publiczność.