Teatr Atlantyda powraca !!!

 

Gminny Ośrodek Kultury w Wierzbicy zaprasza na spektakl „Miłość w trylogii” w wykonaniu teatru Atlantyda –  gimnazjalistów z Rudy Wielkiej i Wierzbicy. Nie można jednak utożsamiać tego przedstawienia z określeniem teatrzyk szkolny, które zwykle jest wyznacznikiem poziomu i jakości.

To przedstawienie wyjątkowe z kilku powodów. To nie tylko typowo teatralne sceny, ale również wiele piosenek, songów i muzyki na żywo. Co wyjątkowe chyba w ogóle w historii teatru to fakt, że podstawowym instrumentem akompaniującym jest … perkusja. Poza tym, w przeciwieństwie do teatralnej tradycji- od antyku do Szekspira i później- we wszystkich rolach występują dziewczyny. Spektakl przygotowali Izabela Gorazińska- Kasiak i Robert Kasiak

Spektakl obrazuje nieodłączną i charakterystyczną dla sienkiewiczowskiej Trylogii siłę i nieuchronność miłości. Głównym zamierzeniem było ukazanie aktualności zachowań , motywacji postaci i decydującego pragnienia miłości. Rzecz w tym, że niby wszyscy znają powieści Henryka Sienkiewicza, ale w zasadzie wiedza ta ogranicza się do zbioru stereotypów. Przedstawienia ma pokazać, że uczuciowość w epoce sarmatyzmu jest jak najbardziej współczesna, przekonująca i żarliwa. Stworzeni przez Sienkiewicza bohaterowie są nam bliżsi, niż możemy to założyć. Helena, Skrzetuski, Bohun, Oleńka, Kmicic, Krzysia, Basia I Wołodyjowski to w zasadzie my, tylko w nieco innym , bardziej historycznym kostiumie. Dlatego twórcy spektaklu koncentrują się na emocjach i uczuciach, a nie na historycznym tle miłosnych perypetii.

Premiera Miłości w Trylogii będzie miała miejsce we wtorek 13 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Wierzbicy. O 9 i 11.30 odbędą się spektakle dla szkół, a o 16.30 otwarty spektakl dla wszystkich miłośników teatru i mieszkańców Wierzbicy. Kolejne spektakle 19 czerwca.

 

Zapraszamy

8

Zdjęcie 1 z 1