TIRAMISU

„Tiramisu” to zespół działający od trzech lat przy Gminnym Ośrodku Kultury (stara nazwa GOK-Beand). W jego skład wchodzą: Joanna Ziółko, Karina Książek, Malwina Klimek oraz Julia Ziółko. Pomysłodawcą i opiekunem muzycznym zespołu jest p. Sławomir Kucharczyk.
Tiramisu to młody, rozwijający się zespół, którego można było już usłyszeć na Wierzbickich imprezach (między innymi na Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy i Dożynkach.) Zespół występował także na I Przeglądzie Dorobku Kulturalnego Powiatu Radomskiego w Iłży.
W styczniu, tego roku zrodził się pomysł nagrania płyty. Po doborze repertuaru rozpoczęły się długie i żmudne próby, aby jak najlepiej przygotować się do realizacji tego projektu.
Nagrania odbywały się w studiu MOK w Białobrzegach. Czas tam spędzony, zmęczenie i znużenie ciągłymi nagraniami nie poszły jednak na marne. Dzięki nagranym wokalom mieliśmy już materiał na płytę. Pozostało tylko zgranie wszystkich instrumentów, podkładów, chórków i wokali w jedną całość, co wbrew pozorom nie było wcale takie łatwe. Realizacją nagrań wokalnych zajął się p.Czarek Zwierzchowski (MGOK Białobrzegi), instrumentalnych p. Sławomir Kucharczyk, zaś miksowaniem i masteringiem utworów p. Dariusz Kwaśniewski z SCK Zamek w Szydłowcu. Gdy już zgrywanie płyty dobiegało końca, trzeba było pomyśleć nad okładką. Po dwudniowej sesji zdjęciowej, przygotowanej przez profesjonalnego fotografa p. Marka Palucha udało się wybrać zdjęcia, potrzebne na okładkę(całe przedsięwzięcie trwało 3 miesiące).
Płyta „Tiramisu” to składanka „coverów” dla każdego, bez względu na wiek. Można na niej znaleźć szybkie utwory, jak i znane ballady. Jednym słowem jest to płyta na każdy dzień. Jest to także pierwszy taki projekt w historii Wierzbicy, więc sam fakt jest dla nas wyróżnieniem na tle innych miejscowości. Płyta ma służyć promocji naszej gminy. Mamy nadzieję, że płyta znajdzie grono odbiorców, a zespół Tiramisu jeszcze nas czymś w przyszłości zaskoczy…
Miłego słuchania!

Składamy wielkie podziękowania dla :
Czarka Zwierzchowskiego – który bezinteresownie spędził z nami kilkadziesiąt godzin w studiu oraz cierpliwość w nagrywaniu wokali.
Marka Palucha – fotografa, który także bezinteresownie spędził z nami 2 dni pstrykając 3 tysiące zdjęć !!!
Dariusza Kwaśniewskiego – za profesjonalne podejście do realizacji i miksowania (posklejał utwory w jedną całość!!!) oraz pomoc przy ich interpretacji.
Igi Czyżewskiej – która bezinteresownie dbała o image zespołu oraz wspierała nas  przy realizacji płyty.

Zespół TIRAMISU