WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY WIERZBICA 2006

8 stycznia 2006 roku w całej Polsce zagrała po raz 14 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. „Oj! Będzie się działo!” – tymi słowami zachęcał nas Jurek Owsiak do udziału w finale. I to prawda. Działo się wiele… Już przed godziną 6.00 na ulice Wierzbicy wyszli pierwsi wolontariusze – było ich 25 – ciu. Z żółtymi identyfikatorami i puszkami kwestowali do późnych godzin popołudniowych.
O godzinie 14:00 w Hali Sportowej Publicznego Gimnazjum rozpoczął się koncert połączony z licytacją darów przekazanych na rzecz W O Ś P. Na scenie zaprezentowały się między innymi szkoły i przedszkola z terenu naszej gminy, grupy wokalne i taneczne działające przy GOK. Duże wrażenie na publiczności zrobiły popisy formacji „Flesz” odnoszącej coraz większe sukcesy na międzynarodowych turniejach.
Na aukcje wystawiono rysunki, obrazki na szkle i gobeliny wykonane przez uczniów szkół z naszej gminy. Dużym zainteresowaniem cieszyła się licytacja czapki strażaka (Łukasza Jastrzębskiego z Wierzbicy) który uczestniczył w misji pokojowej w Iraku. Atmosferę „osładzały” pączki i ciastka dostępne w „Kawiarence”.
XIV Finał był możliwy tylko dzięki zaangażowaniu i hojności mieszkańców gminy Wierzbica. W tym roku zbieraliśmy na ratowanie życia dzieci poszkodowanych w wypadkach, w tym naukę udzielania pierwszej pomocy.

To nie tylko fundusze przekazane na organizację finału, przedmioty oddane do licytacji, ale również bezinteresowna praca stałego komitetu organizacyjnego sprawiły, że padł rekord w Wierzbicy zebranych pieniędzy.
Pomimo wielu trudności organizacyjnych oraz grupy osób nam mniej życzliwych na konto fundacji przekazaliśmy kwotę 8 tysięcy złotych!!!

Wśród rekordzistów bezapelacyjnie znaleźli się Monika Dujka i Martyna Molenda z Wierzbicy.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za ofiarność i gorące serca.
„SIE MA” i do zobaczenia na XV jubileuszowym finale za rok!