Zespół „Flesz” po raz drugi w Mikołajkach

W dniach 08-11.12.2005r w Mikołajkach odbył się po raz piąty Międzynarodowy Festiwal Tańca Nowoczesnego. Jest to największa impreza tego typu w Polsce i Europie Wschodniej. W Festiwalu wzięło udział 71 zespołów (1600 zawodników) z 12 państw: Łotwy, Czech, Estonii, Ukrainy, Słowacji, Norwegii, Litwy, Mołdawii, Rosji, Rumunii, Indii i Polski. Festiwal odbył się pod auspicjami IDO (International Dance Organization USA), PFT (Polskiej Federacji Tańca), PTT (Polskiego Towarzystwa Tanecznego), PZST (Polskiego Zawodowego Stowarzyszenia Tanecznego). Koncert Galowy otwierał honorowy Prezes PFT, juror Programu Telewizyjnego „Taniec z Gwiazdami” p. Piotr Galiński.W Festiwalu tym wzięła udział po raz drugi miniformacja „Flesz” działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Wierzbicy prowadzona od 4 lat przez p. Marka Mendyka.
„Flesz” startował w kategorii mini formacje disco show . W półfinale pokonał zespoły z Rumunii, Ukrainy i Polski (szkoły tańca). Ostatecznie w Finale zajął premiowane V miejsce. Na Festiwalu obecne były media TVP1, Polsat 2, TVP 3 – Regionalna, Radio Dla Ciebie – które będą retransmitować Festiwal w swoich programach: TVP 1 „Teleranek” – 12 odcinków, TVP 1 „Talent za Talent” – 6 odcinków, Polsat 2 – „DJ PARTY”.
Poziom Festiwalu był bardzo wysoki, ponieważ uczestniczyły w nim profesjonalne szkoły tańca z dużych miast Polski i Europy , natomiast nasz zespół pochodził z najmniejszej miejscowości spośród wszystkich startujących w / w Festiwalu.

Wielkie Podziękowanie kierujemy w stronę Garbarni „ZADORA” z Wierzbicy i jej właścicielom p. Dorocie i Robertowi Załęckim, którzy sponsorowali wyjazd zespołu „Flesz”. Dzięki temu nasza mała miejscowość miała swoją reprezentację na turnieju o randze międzynarodowej.