Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Już po raz czwarty w Wierzbicy odbyła się uroczystość upamiętnienia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Niezłomnych, żołnierzy, którzy mimo ciężkiej próby groźby śmierci nie ugięli się przed kolejnym najeźdźcą i pozostali wierni przysiędze wojskowej, aż do śmierci.

Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym pw. św. Stanisława bpa i m. w Wierzbicy w której uczestniczyły poczty sztandarowe OSP, zaproszeni goście oraz mieszkańcy Gminy Wierzbica.

Po mszy świętej nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych, zaproszonych gości oraz mieszkańców na cmentarz parafialny w Wierzbicy, na którym oddano cześć spoczywającym tam Niezłomnym Żołnierzom Wyklętym.

Obchody Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych uświetnił występ zespołu pod kierunkiem Mirosława Strzeleckiego z MDK z Radomia, który zaprezentował w Strażnicy OSP w Wierzbicy pieśni patriotyczne. Ponadto zaproszeni goście mogli wysłuchać recytacji wierszy Pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Wierzbicy, które również przygotowały poczęstunek.

Środki pieniężne na organizację uroczystości Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych w Wierzbicy pochodziły z budżetu Gminy Wierzbica.

Uroczystość w Wierzbicy zakończyła projekcja filmu pt. ,,Komendant Zagończyk”, autorstwa Przemysława Bednarczyka, historyka, reżysera, redaktora, scenarzysty programu TVP Historia.